Japonia

HOTEL W TOKIO

Trzeba pamiętać o tym, że hotele w Tokio są dosyć drogie, więc nawet za tańsze opcje, możemy słono zapłacić. Ciekawym rozwiązaniem są oczywiście słynne hotele kapsułowe, w których wynajmuje się po prostu wąską tubę, wyposażoną w materac, lampkę, telewizor i klimatyzację, jednak jest to wyjście dla tych, którzy do hotelu wracają wyłącznie na nocleg.

Japonia jest bardzo czysta, więc nie musieliśmy bać się o poziom higieny w wybieranych przez nas hotelach w Japonii. Kierowaliśmy się przede wszystkim lokalizacją. Hotel musiał być położony niedaleko stacji metra, miejskiej kolejki naziemnej lub stacji kolejowej. Bardzo ułatwia to późniejsze przemieszczanie się po mieście. Wszystkie noclegi w Japonii rezerwowaliśmy przy użyciu platformy booking.com, będąc jeszcze w Polsce. Należy jednak pamiętać, że Japończycy są bardzo skrupulatni – przyjechaliśmy do hotelu 40 minut przed 14:00 i niestety musieliśmy zapłacić za wcześniejsze wejście do pokoju połowę ceny dobowego najmu. Byliśmy zszokowani taką „niegościnną” skrupulatnością.

Smile Hotel Nihonbashi

Duży kilkupiętrowy hotel. Obsługa bardzo pomocna, lecz dosyć średnio mówiąca po angielsku, ale są dobrze przygotowani na każde standardowe pytania turystów. Jeżeli zapytamy jak najłatwiej dojechać do określonej atrakcji, wyciągają magiczną karteczkę, gdzie wszystko jest rozpisane po angielsku. Pokój dosyć kompaktowy – jedno, średnie dwuosobowe łóżko, telewizor, lodówka. Praktycznie niewiele miejsca na plecak. Łazienka w pokoju z wanną i japońską muszlą klozetową z różnymi funkcjami mycia. Na wyposażeniu ręczniki i przybory kosmetyczne.
Pokój mógłby być trochę większy, ale tutaj każdy centymetr kwadratowy się ceni.

Nocleg jest położony w dzielnicy Nikonbashi zaledwie 2-3 min od stacji Kayabacho, 25 min spacerem od słynnego Tsukiji Market. Wszędzie blisko i łatwo dojechać.

Koszt noclegu: 8685 JPY cena za pokój w maju 2018